Dnes je Utorok, 31.1.2023, meniny má Emil, zajtra Tatiana
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Stropkove

Kam v Stropkove

Stropkov je severovýchodný okres na Slovensku, ktorý má čo ponúknuť návštevníkom aj turistom, či už ide o rôzne pamiatky, letnú alebo zimnú dovolenku či trávenie voľného času po celý rok.

Pre priaznivcov vody je k dispozícii v letnej sezóne mestské kúpalisko s plaveckým bazénom aj so skokanským mostíkom a detským bazénom. Počas teplého počasia umožňuje v lete aj večerné a nočné kúpanie. Celoročne je k dispozícii v Stropkove aj krytá plaváreň.

V rámci mesta funguje aj menší ZOO park, ktorý má už viac ako 30 ročnú históriu a poskytuje unikátny pohľad do sveta zvierat a divočiny uprostred tohto malého kútu na Slovensku. Pre priaznivcov jazdenia na koni sú v regióne tiež ranče zamerané na agroturistiku a jazdenie.

Ak sa vyberiete do regiónu v zime, neďaleko mesta nájdete Lyžiarske stredisko Stropkov v Ondavskej Vrchovine, ktoré ponúka dva vleky pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov a tiež lyžiarsku škôlku.

Mesto aj celý okres sú bohaté na rôzne kultúrne, historické a sakrálne pamiatky. V obci Potoky je unikátny drevený kostolík sv. Paraskievy, ktorý je celý zrubovou stavbou.

Priamo v meste nájdete Kostol Božieho Tela a kláštor Františkánov, ktoré patria medzi historické stavby najstaršie v tomto regióne. Národnou kultúrnou pamiatkou je aj kaštieľ a hrad priamo neďaleko centra mesta.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Stropkov.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok